O nas


Poznaj Centrum eventowe Barcinek

Niedaleko Poznania, bo tylko 10 km od jego granic, w gminie Pobiedziska, a w miejscowości Barcinek, tuż przy Jeziorze Kowalskim stworzyliśmy nasze wymarzone miejsce  – Centrum eventowe Barcinek. Pomysł na stworzenie takiego miejsca zrodził się w roku 1993 kiedy zaczynaliśmy swoją przygodę z gastronomią oraz cateringiem pod nazwą M i A Catering. Znajomość Darka z Krzysztofem (właścicieli) spowodowała chęć tworzenia fajnych rzeczy,  wtedy nie znaliśmy jeszcze pojęcia eventy. Wiedzieliśmy, że musimy na takie miejsce zasłużyć i zarobić. Dziś możemy tworzyć ciekawe wydarzenia i pyszne jedzenie w naszym wymarzonym miejscu jakim jest Centrum eventowe Barcinek.

Właściciele szukając blisko dwa lata odpowiedniego miejsca, do stworzenia idealnego miejsca, zakochali się właśnie w Barcinku, a urzekła ich natura, która otacza nasz obiekt. Bliskość Jeziora Kowalskiego i okolicznych lasów sprawia, że nie da się oderwać oczu od pięknych widoków. Jest to miejsce sprzyjające firmowym integracjom, uroczystościom rodzinnym i błogiemu relaksowi. Jak sami właściciele mówią: „Wśród natury, aktywnie i z pasją”.

To jest motto, którego trzymamy się od początku istnienia

Centrum eventowego Barcinek.

.

Budujemy relacje, tworzymy wspomnienia

Tworzymy wydarzenia, które zapadają w pamięć, a to dzięki miejscu, które stworzyliśmy, czyli Centrum eventowe Barcinek. Tworzymy takie dania, które zabierają Was w niezwykłą podróż po galaktyce nie tylko polskich smaków. Prezentujemy Wam takie widoki, które relaksują i sprawiają, że chcesz tu być dziś, jutro i zawsze. Takie jest właśnie Centrum eventowe Barcinek. Miejsce stworzone z  pasją, dla pasji i dla Was, czyli naszych gości, dzięki którym to miejsce staje się jeszcze bardziej piękniejsze.

Każdego dnia pracujemy nad tym, by nasze miejsce było coraz lepsze i spełniało wymagania naszych gości. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, ale też mamy sporo własnych pomysłów, które chcemy dla Was zrealizować. Rozmawiamy o wszystkim, doradzamy, budujemy emocje i tworzymy wspomnienia.

Takie jest właśnie Centrum eventowe Barcinek

Nasze motto brzmiWśród natury, aktywnie i z pasją!

Centrum eventowe Barcinek to przede wszystkim miejsce, w którym organizujemy przeróżne eventy. Imprezy integracyjne, imprezy team buildingowe, szkolenia, bankiety, wesela, komunie, i wiele innych eventów. Posiadamy własne zaplecze cateringowe oraz noclegowe. Nasza kuchnia w Centrum eventowym Barcinek jest w stanie zapewnić wyżywienie dla 2000 osób dziennie. Organizujemy eventy kompleksowo, ale także możesz wynająć sam obiekt korzystając z naszego cateringu, a wszelkie dodatkowe atrakcje możesz zorganizować sam. Możliwości jest wiele, by zorganizować niezapomniane wydarzenie, wystarczy, że …

poznamy się w Barcinku.

Centrum EventoweBarcinek

Teren malowniczej wsi Barcinek sięga czasów osadników zwanych Olędrami. W 1782 roku ówczesny właściciel Bugaju, Walenty Chobrzyński sprowadził do wsi Olędrów, którzy osiedlili się, tworząc swoje gospodarstwa i miejsca do upraw rolnych. To właśnie oni karczowali nieużytki oraz meliorowali grunty na których siali i z których zbierali plony. Dziś nie ma już po nich śladu, prócz resztki filaru bramy do cmentarza. Dziś Barcinek to malownicza wieś położona nad Jeziorem Kowalskim, w której powstał magiczny obiekt – Centrum eventowe Barcinek, a pracują tu niezwykli ludzie, którzy traktują swoją pracę jak pasję. Dbamy o swoje gospodarstwo i o gościnność, tak jak dbali o swoje gospodarstwa Olędrzy, o których chcemy zachować pamięć.

Właściciele M i A Catering widząc piękne pole na piaszczystych ziemiach z ogromnym potencjałem, mieli w głowie pewien plan zagospodarowania i tak oto w 2009 roku powstały pierwsze fundamenty. Powstał również barcinkowy pawilon letni, pod którym dziś odbywają się wszystkie imprezy plenerowe. Wiata wyposażona jest w grill bar, wygodne komplety biesiadne, toalety w wysokim standardzie oraz ściany boczne, które chronią przed wiatrem i deszczem, ale nie zakrywają otaczającego obiekt widoku.

Z biegiem czasu powstał budynek główny, w ogrodzie wyrosły piękne drzewa i krzewy, a trawa nabrała żywego, zielonego koloru. Ogromna staranność w pielęgnacji pozwoliła nam uzyskać efekt WOW – usłyszeliśmy nawet, że mamy lepszą trawę niż murawa na  Stadionie Poznań przy ul. Bułgarskiej. Teren zielony, czyli nasz ogród, to blisko 1,2 ha terenu gotowego na przeróżne aranżacje i budowę infrastruktury hal namiotowych. Przyłącza prądowe umożliwiają ustawienie wielu atrakcji, sceny oraz punktów gastronomicznych podczas wydarzenia plenerowego.

Sielski klimat w połączeniu z nowoczesnością przyciąga każdego. Każdy, kto nas odwiedzi nie może oderwać wzroku od ogrodu i jakości miejsca i usług jakie oferujemy. Obiekt zapewnia intymność organizowanych wydarzeń jednocześnie zapewniając bliską odległość Poznania.

Pierwszą plenerową imprezę zorganizowaliśmy w 2013 roku na 290 osób. Do dziś miło wspominamy to wydarzenie i od tamtego czasu imprezy plenerowe odbywają się u nas przez cały sezon wiosenno-letni, a nawet jesienny. W okresie zimowym tworzymy eventy w budynku głównym, niestety z ograniczoną liczbą gości.

W budynku głównym mieści się profesjonalna kuchnia, w której niesamowici kucharze, którym szefuje Krzysztof przygotowują wyśmienite potrawy, by poruszyć Wasze smakowe zmysły i przenieść Was choć na moment w niezwykłą podróż po polskich i nie tylko polskich smakach. Na tym samym poziomie znajduje się duża sala, w której odbywają się różnego rodzaju imprezy firmowe, szkolenia, romantyczne wesela, Pierwsze Komunie Święte oraz inne spotkania firmowe lub prywatne. Wchodząc po schodach odkryjemy antresolę ze szklaną podłogą i tarasem z widokiem na naturalne otoczenie, czyli okoliczne lasy, pola i Jezioro Kowalskie. Antresola pozwoli nam również przejść do salki konferencyjnej w pełni wyposażonej, w której odbyło się już nie jedno szkolenie. Z antresoli przejdziemy do części, w której to, znajduje się 11 dwuosobowych pokoi z łazienkami o wysokim standardzie.

Teren Centrum eventowe Barcinek

Centrum Eventowe Barcinek - Teren

Legenda

 1. Teren zielony 1,2 ha
 2. Ścieżka
 3. Budynek główny
 4. Pawilon letni
 5. Parking mieszczący 70 samochodów osobowych
 6. Wjazd / Wyjazd
 7. Droga dojazdowa
 8. Jezioro Kowalskie 330m w linii prostej Pawilon letni

Pawilon letni

Centrum Eventowe Barcinek - Wiata weselna

Pawilon o powierzchni 180m2 wyposażony w ściany boczne chroniące przed niepogodą

Legenda

 1. Powierzchnia konsumpcyjna
 2. Grill bar
 3. Toalety
 4. Wejście / Wyjście

Budynek główny – parter

Centrum Eventowe Barcinek - Poziom 0

Sala bankietowa o powierzchni 180m2

Legenda

 1. Wejście główne
 2. Szatnia
 3. Klatka schodowa
 4. Sala bankietowa
 5. Wyjście na ogród
 6. Toalety
 7. Bar
 8. Wejście na kuchnie

Budynek główny – poziom 1

Centrum Eventowe Barcinek - Poziom 1

Antresola o powierzchni 100m2 w części ze szklaną podłogą oraz w pełni wyposażoną salką konferencyjną o powierzchni 30m2.

Legenda

 1. Antresola
 2. Klatka schodowa
 3. Taras
 4. Salka konferencyjna
 5. Przejście do pokoi gościnnych

Budynek główny – pokoje

Centrum Eventowe Barcinek - Poziom 1 - pokoje

11 pokoi dwuosobowych z łazienkami, w tym 4 pokoje typu double oraz 7 pokoi typu twin.

Legenda

 1. Przejście do sali głównej poziom 1
 2. Wyjście ewakuacyjne

Centrum Eventowe Barcinek
Twoje miejsce poza miastem

Eco friendly
Bądź blisko natury

Zwolnij
Zatrzymaj się! Tu czas płynie wolniej

Dbamy o środowisko

Centrum eventowe Barcinek, to miejsce, przyjazne środowisku. Proponujemy rozwiązania, które dbają o środowisko. Stosujemy biodegradowalną zastawę jednorazową i ograniczamy użycie plastiku, na tyle, na ile jest to możliwe. Korzystamy z rozwiązań, które nie emitują CO2. Na potrzeby ogrzewania budynku, wody użytkowej oraz wentylacji zastosowaliśmy rozwiązania OZE w postaci gruntowych pomp ciepła. na tym jednak nie kończymy. W najbliższej przyszłości planujemy kolejny element OZE , czyli instalację fotowoltaiczną, która w pełni zabezpieczy nasz obiekt w energię elektryczną. Dzięki takim działaniom stajemy się proekologiczni.